ضد گلوله سازی خودروها 

چرا وسیله نقلیه زره‌پوش؟آیا می‌دانستید…؟

۸۰ درصد حملات تروریستی زمانی رخ می‌دهند که قربانیان در حال سفر با خودرو هستند؟

بیش از ۱۷ هزار ترور مقامات دولتی و نظامی و عملیات های گسترده تروریستی در ایران انجام شده است؟

یک وسیله نقلیه زرهی مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا تروریست‌های بالقوه را خلع‌سلاح کرده و از تهدیدات آدم‌ربایی نیز جلوگیری کنید.

آشنایی با اصول اولیه و نحوه ضد گلوله کردن اتومبیل:

ابتدا خودرو توسط مشتری تهیه شده و سپس جهت ضد گلوله سازی آن اقدام می شود

در اکثر موارد به مشتریان پیشنهاد می شود که از خودروهای شاسی بلند استفاده کنند زیرا ضد گلوله سازی در هر درجه ای که انجام شود، باعث افزایش قابل توجه وزن خودرو خواهد شد

درها, بدنه و فضای داخلی

گام اول حذف همه مؤلفه‌ ها از بدنه خودرو ( تزئینات داخلی، سیم کشی، صندلی و…) است. سپس درها و همه اجزای دیگر (مانند ستون‌ها) بریده می‌شوند تا مواد مختلفی بتوانند در آن جای گذاری و یا جوش داده شوند. بسته به سطح حفاظت مطلوب, درها و ستون‌ها ممکن است با صفحات فولادی تقویت شوند, ترکیبی از نایلون و کولار (مشابه مواد مورد استفاده در جلیقه‌های ضد گلوله) یا هر دو. اگر درها بیش از حد سنگین شوند, سومین لولا اضافه می‌شود. دیواره ی آتش اتومبیل و دیواره صندوق عقب می‌تواند از جنس فولاد باشد, اما کف و سقف عموماً با بافت بالستیک پوشانده می شود. بدنه سپر اتومبیل که برای کاهش و جذب ضربات سنگین تقویت و طراحی شده‌است, می‌تواند به خودروی زره‌پوش توانایی خرد کردن مانع روی جاده بدون آسیب رساندن به رادیاتور را بدهد. 

شیشه ها

از شیشه در‌ اتومبیل به عنوان "زره شفاف" یاد میشود و این به معنای یک نسخه ضخیم‌تر از شیشه های ایمنی که در اتومبیل های استاندار استفاده میشود نیست بلکه این نوع شیشه ساخته شده از فشرده ی‌ پلی ‌کربنات (نوعی از پلاستیک) و شیشه سربی است. شیشه ی با ضخامت - ۰.۸ اینچ - میتواند شلیک تفنگهای ۹ میلی‌متری پر طرفدار در‌ بین مردم را متوقف کند، در حالی که شیشه ی ضخیم - ۲ اینچ - توانایی جلوگیری از شلیک یک اسلحه قدرتمند ۳۰ - ۰۶ را داراست . در صورت لزوم میتوان موتورهای پنجره الکتریکی را با مدل نیرومند تری جایگزین کرد.

تایرها

تایرهای تخت و مسطح معمولی نمیتوانند شلیک گلوله ها را تحمل کنند چون گلوله‌ها می‌توانند دیواره‌هایی که این تایرها برای حمایت به آن‌ها تکیه می‌کنند را خرد کنند. سازمان ایبا از یک تایر RunFlat( اصطلاحا پنچر رو) مرکب از هاتچینسون استفاده می‌کند که مدلی از حلقه های پلیمری است که برای هر کاربرد ساخته شده‌است، اگر لاستیک پنوماتیک فشار را از دست دهد حلقه پلیمر پشتیبانی می‌کند که رانندگی با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت را برای مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر (حدودا تا ۱۵۰ کیلومتر) ممکن میسازد.


 

سامانه هدف یابی و شلیک خودکار

معرفی
سیستم هدف گیری خودکار سلاح مبتنی بر سنسور برای یک منطقه ی هدف در صورت یافتن جسمی در محدوده سنسورها است. 
این سامانه در درجه اول بر اساس سنسورهای PIR ، میکروکنترلر و فرستنده و واحدهای دریافت کننده بی سیم با استفاده از FSK است.
 
امروزه این سامانه بسیار مورد توجه ارگان های نظامی قرارگرفته زیرا تا به امروز، سر حدات، مناطق نظامی و اماکن مهم توسط سیمهای اسپایک فلزی و یک برج مراقبت شامل افرادی که بصورت شبانه روز با استفاده از پروژکتور منطقه را بررسی میکنند محافظت می شود.
این افراد کاملا مسئول هرگونه نفوذ به منطقه هستند.
 
این سامانه به طور کامل مسئولیت را از سربازان دور نمی کند، اما حداکثر مسئولیت را بر عهده دارد و اشتباهات انسانی را کاهش می دهد. حسگرها هر جسم زنده ای را که در محدوده حس کنند، s/g را به میکروکنترلر ارائه می دهند ، در پاسخ ، میکروکنترلر کد را در سایت ایجاد کرده و به برج نظارتی ارسال می کند، گیرنده کد را دریافت کرده و آن را به میکروکنترلر ارائه می دهد، مکان شیء مربوط به کد دریافتی را تفسیر می کند، سیستم هدف گیری ، سیستم هشدار و در آخر سیستم شلیک را فعال می کند.

اهداف
هدف اساسی این سامانه افزایش امنیت به صورت الکترونیکی با اتوماسیون و کاهش بار کاری و مسئولیت مردان مسلح است که به طور مداوم 24/7 امور حفاظت را انجام میدهند

در حال حاضر سامانه قادر است هرگونه تشعشع مادون قرمز را در محدوده تعیین شده تشخیص دهد ، شیء را  بطور خودکار هدف قرار داده و از طریق ماژول کنترل شلیک ، جسم را نابود کند.

الزامات
یکی از الزامات اساسی سامانه «دقت» است. سیستم هدف گیری باید به اندازه کافی دقیق باشد تا هدف را به درستی هدف قرار داده و شلیک کند. برای این منظور ما نیاز به حفظ و ثبات وضوح بالای منطقه تحت نظارت داریم. برای حفظ وضوح بالا ، ما باید این منطقه را در مناطق فرعی بسیار کوچک تقسیم کنیم و کدهای بسیار زیادی را به آن نواحی یعنی کد مربوط به هر ناحیه ی فرعی اختصاص دهیم.
تعداد ناحیه های فرعی بیشتر ، تکه های مورد نیاز برای هر کد اختصاص داده شده به آن ناحیه فرعی را افزایش می دهد ، بنابراین پیچیدگی کدگذاری سیستم کاملا افزایش می یابد. مزیت آن وضوح و دقت بیشتر سامانه است. اسلحه در موقعیت مناسب بر روی هدف قفل کرده سپس شلیک می کند و هدف را از دست نمی دهد.
هزینه سخت افزار ، برنامه نویسی و طراحی منطقه ای که که جهت نظارت و بکارگیری سامانه تعیین می شود، سه مورد اصلی سیستم هستند

توجه: استفاده از خدمات ویژه تنها پس از ارائه نامه رسمی از طرف کارفرما و ارائه مجوزهای لازم امکان پذیر است 

logo-samandehi